Śladem gruzińskich win

Śladem gruzińskich win
1 vote, 9.00 avg. rating (85% score)
Podróż do Gruzji zawsze powinna w swoim planie zawierać co najmniej jedną wizytę w lokalnej winnicy. Tamtejsze tradycje winiarskie najeżą do bardzo starych, archeologom udało się zlokalizować pozostałości po wyrobiskach z V i VI wieku. Odkryto wówczas charakterystyczne urny kamienne, dzbanki, prasy do winogron i innych obiektów, które świadczą o wielowiekowej tradycji produkcji wina w tym regionie.
Na wino stawia nie tylko handel, ale również turystyka, oferując przyjeżdżającym oprócz zwiedzania licznych zabytków, również wizyty w winnicach. Oczywiście wraz z degustacją lokalnych potraw i win.
Miejscowy klimat idealnie nadaje się do produkcji wina. W Gruzji rośnie pięćset odmian winorośli, około czterdziestu z nich jest używanych do komercyjnej produkcji wina. Współcześnie w Gruzji produkuje się zarówno wina czerwone i białe, jak i musujące i deserowe.
70% całej produkcji winnej pochodzi z regionu Kachetii, położonego na wschód od Tbilisi. największy producent, firma Shumi Winery, wytwarza rocznie około trzech milionów butelek.
_______________________
źródło: http://www.zagrywajmy.pl/

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Slowa kluczowe: docieplenie granulatem Radom, blog początkującego elektronika, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kubota l3200 cena, glutamina katowice, etykiety inspekcyjne na zamówienie, ra nails lakier hybrydowy, usuwanie graffiti toruń, żwir siany ostrów, busy do danii szamotuły, Fotoodmładzanie żary

About the author /


Related Articles

Nowe wpisy: