KrosnoRadziejowice

KrosnoRadziejowice
1 vote, 10.00 avg. rating (90% score)

agroturystyka (6)Radziejowice to jedna z ważniejszych rezydencji położonych na południu Mazowsza z ponad pięćsetletnią historią. Bywali w tej rezydencji tak świetni goście jak Zygmunt III Waza, Jan III Sobieski, Władysław IV a z bardziej współczesnych gości nieżyjący już od około 13 lat Jerzy Waldorff. Lubił siadywać sobie na ławeczce i podziwiać piękno i spokój?
Obecnie w pałacu w Radziejowicach mieści się Dom Pracy Twórczej?jest tu także galeria malarstwa Józefa Chełmońskiego, 15 bardzo pięknych i cennych fortepianów gotowych do gry?Radziejowice żyją kulturą: odbywają się tu wieczory operowe, kursy mistrzowskie, festiwal im. Jerzego Waldorffa, wieczory jubileuszowe spektakle teatralne.
W Radziejowicach można także spotkać (wprawdzie tylko na pomniku) Sienkiewicza i Krasickiego, Hemingwaya, Gierymskiego, Karłowicza, a ostatnio Andrzeja Łapickiego?poza samą rezydencją warto odwiedzić kościół pod wezwaniem Św. Kazimierza, pałac Sobolewskich i Muzeum Elektrycznej Kolei Dojazdowej?

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Slowa kluczowe: busy do danii szamotuły, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, lpk110, pantomograf Gliwice, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, rodogosz ogrody, trioxygen 5, kinesiotaping bielsko biała, szycie firan kędzierzyn, endoskop laryngologiczny sinutronic

About the author /


Related Articles

Nowe wpisy: